Jump to content

Turkish Language Pack

Turkish Language Pack 4.7.15

$10 · Renewal Term: $5/year

   (0 reviews)

2 Screenshots

About This File

Türkçe

Bu Türkçe dil paketi, Invision Community için tam bir paket halinde IPSTheme tarafından çevrilmiştir.

Bu dil paketi sayesinde aşağıdaki uygulamalar %100 oranında Türkçe'ye çevrilmiştir:

 • System (Sistem),
 • Forums (Forumlar),
 • Pages (Sayfalar),
 • Downloads (İndirmeler),
 • Gallery (Galeri),
 • Commerce (E-Ticaret),
 • Blogs (Bloglar),
 • Events (Etkinlikler),
 • Converter (Dönüştürücü).

Ana Özellikler:

Tam Çeviri: Uygulamaların her yönü titizlikle çevrilmiş olup, kullanıcılara %100 Türkçe bir dil deneyimi sunar. Kullanıcı ara yüzünden yönetim paneline kadar her şeyi kapsayan bu çeviri ile topluluğunuz, Türkçe konuşulan bir ortamda kolayca gezinebilir.

Kültürel Entegrasyon: Çevirimiz sadece kelimelerle sınırlı değil; forum kültürünü benimsedik ve düzgün ve otantik bir deneyim sunmak için çalıştık. Kullanıcıların dilini sadece konuşan değil, çevrimiçi topluluk alışkanlıklarını da anlayan bir dil paketi ile kullanıcılarınızla etkileşim kurun.

Sorunsuz Fonksiyonellik: Bu dil paketi ile topluluğunuzun sorunsuz çalışacağından emin olabilirsiniz. Dil bariyerlerinin, etkileşimi veya anlayışı engellemesine son verin; bu paket, platformunuzun Türkçe olarak sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar.

Niçin Türkçe Dil Paketi?

Topluluk Dahil Ediciliği: Türkçe konuşanları da içine alan geniş bir topluluğa hoş geldiniz. Dil çeşitliliğini değer veren, çeşitli ve kapsayıcı bir ortamı teşvik edin.

Kullanıcı Memnuniyeti: Tam Türkçe çeviri sunarak kullanıcı memnuniyetini artırın. Ana dilinde kullanıcı dostu bir arayüz, kullanıcı deneyimini ve bağlılığı iyileştirir.

Küresel Erişim: Platformunuzu küresel bir kitleye açın. Türkçe konuşanlarla dünya çapında bağlantı kurma şansınız bir adım daha yakın.

Yükleme talimatları ile ilgili belgeleri aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz.

Hazır bir dil paketi yükleme

 

English

This Turkish language pack has been meticulously translated as a complete package for Invision Community by IPSTheme.

Thanks to this language pack, the following applications have been translated into Turkish at a 100% rate:

 • System
 • Forums
 • Pages
 • Downloads
 • Gallery
 • Commerce
 • Blogs
 • Events
 • Converter

Key Features:

Full Translation: Every aspect of the applications has been translated with precision, providing users with a 100% Turkish language experience. From the user interface to the admin panel, this translation covers everything, allowing your community to navigate easily in a Turkish-speaking environment.

Cultural Integration: Our translation goes beyond mere words; we have embraced forum culture and worked to provide a smooth and authentic experience. Engage with your users using a language pack that not only speaks their language but also understands their online community habits.

Seamless Functionality: With this language pack, you can be confident that your community will operate seamlessly. Eliminate language barriers that hinder interaction or understanding; this pack ensures that your platform runs smoothly in Turkish.

Why Choose the Turkish Language Pack?

Community Inclusivity: Welcome a diverse community that includes Turkish speakers. Encourage an environment that values linguistic diversity.

User Satisfaction: Enhance user satisfaction by offering a complete Turkish translation. A user-friendly interface in their native language improves user experience and loyalty.

Global Outreach: Open your platform to a global audience. With the Turkish Language Pack, you're one step closer to connecting with Turkish speakers worldwide.

You can find documentation regarding installation instructions at the link below.

Installing a ready-made language pack


What's New in Version 4.7.15   See changelog

Released

Turkish

Invision Community 4.7.15 sürümüne geçiş için dil paketimizi güncelledik ve sizin için birçok iyileştirme ve düzeltme yaptık.

Bu güncelleme, kullanıcı deneyimini artırmak, dil paketindeki hataları düzeltmek ve yeni eklenen özelliklerle uyumlu hale getirmek için yapılmıştır. Güncellemeyle ilgili ayrıntılı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz:

 • Daha doğru tercümeler: İletişiminizi daha etkili hale getirmek için dil paketindeki tercümeleri gözden geçirdik.
 • Güncellenmiş etiketler ve metinler: Yeni özelliklere ve değişikliklere uyum sağlamak için dil paketindeki etiketleri güncelledik.

Bu güncelleme, topluluğunuzun kullanıcıların dillerinde daha rahat iletişim kurmasını ve Invision Community'nin en son özelliklerinden tam anlamıyla yararlanmasını sağlar.

English

We have updated our language pack for Invision Community 4.7.15 and made many improvements and fixes for you.

This update was made to improve user experience, fix bugs in the language pack and make it compatible with newly added features. You can find detailed information about the update below:

More accurate translations: We've revised the translations in the language pack to make your communication more effective.
Updated labels and texts: We have updated the labels in the language pack to adapt to new features and changes.
This update allows your community to communicate more easily in users' languages and take full advantage of Invision Community's latest features.

User Feedback

You may only provide a review once you have downloaded the file.

There are no reviews to display.

shape1
shape2
shape3
shape5
shape7
shape8
×
×
 • Create New...